rekreacyjna-akademia-kuraszkow.jpg

Akademia rowerowa

rowerowa.png [194 KB]

Sport to zdrowie!

Wysiłek fizyczny jest naturalną potrzebą każdego człowieka. Dodatkowo, ten odbywający się w przepięknych okolicznościach przyrody, na rowerze, sprawia że jest tak naprawdę odpoczynkiem. A co dla naszego organizmu oznacza jazda na rowerze? Podczas jazdy na rowerze poprawiamy funkcjonowanie układu oddechowego i układu krążenia, zapewniając swojemu organizmowi gruntowną wentylację. To z kolei podnosi naszą sprawność fizyczną i wydolność całego organizmu. W  efekcie rośnie nasze zadowolenie i chęć do życia. Ale rower daje nam coś jeszcze: wysmukla łydki i napina uda, wzmacnia biodra, mięśnie grzbietu i brzucha. Sprawia, że zwiotczałe mięśnie napinają się. Podczas jazdy na rowerze gimnastykuje się kręgosłup. Pedałowanie zmniejsza też ryzyko wystąpienia żylaków. Podczas jazdy serce pracuje szybciej rozprowadzając krew po ciele, w celu zaopatrzenia mięśni w tlen. Rozwija to układ krążenia i samo serce, pozwala na ich prawidłową pracę. Serce to, podobnie jak biceps, mięsień – jeśli będziemy je ćwiczyć, urośnie i rozwinie się, stanie się silniejsze i mniej zawodne.

Wypożyczalnia rowerów

  1 godzina
Rower zwykły 10zł
Rower dziecięcy 10zł
Kask 0zł

Rowerem przez Kocie Góry

Wszystkie nasze trasy rowerowe prowadzą przez okoliczne atrakcyjne i zabytkowe miejsca. Możemy poznać ich historię i przede wszystkim zobaczyć niezwykle piękną przyrodę. Nasza Akademia Rowerowa bazuje na Leśnych Trasach Rowerowych rekomendowanych przez Gminę Oborniki Śląskie oraz Stowarzyszenie Aura. Trasy rowerowe są wyznaczone w formie pętli, które wzajemnie się pokrywają, co daje możliwość dowolnej ich konfiguracji. Wszystkie szlaki mają razem blisko 120 km długości. Najdłuższy jest szlak dębowy czyli żółty, a najkrótszy wrzosowy - zielony. Na każdym szlaku napotkamy miejsca postojowe dzięki, którym możemy odpocząć, przekąsić kanapkę oraz odstawić rower do specjalnego stojaka oraz zerknąć na tablicę gdzie się dokładnie znajdujemy.

Szlak Dębowy - żółty ma ok 37 km. długości. Przebiega przez miejscowości: Oborniki Śląskie, Jary, Wielka Lipa, Osola, Osolin, Bagno i Rościsławice. Turystów na trasie żółtego szlaku rowerowego czeka wiele atrakcji, miedzy innymi pałac w Wielkiej Lipie, Bagnie, staw leśny w Osolinie czy kościół pw. Podwyższenia Krzyża Świętego z przełomu XV/XVI wieku.

Szlak Jodłowy - niebieski ma ok 35 km. długości. Szlak wiedzie od Kuraszkowa, przez Oborniki Śląskie, Jary, Rościsławice, Jodłowice aż do miejscowości Radecz. Atrakcją, której nie można ominąć jest Rezerwat Przyrody Jodłowice z olbrzymim głazem narzutowym i krzyżem pokutnym.

Szlak Wrzosowy - zielony to najkrótsza z pętli mierząca ok 12 km., która wiedzie do miejscowości Jary i Ciecholowice.

Szlak Sosnowy- czerwony prowadzi do miejscowości Uraz, przez Jary, Rościsławice, Niziny oraz Lubnów. Ma ok 23 km. długości, a największą atrakcją będzie port oraz ruiny zamku w Urazie.

Szlak Wilków - brązowy. Jako jedyny szlak wiedzie na wschodnie ziemie Gminy Oborniki Śląskie. Mierzy ok 20 km i wiedzie przez Wilczyn, Płaski Szczyt oraz Lisią Górę. Trasa jest skomponowana w taki sposób, aby osoby wymagające poczuły wzniesienia Wzgórz Trzebnickich i zobaczyły czym jest prawdziwy wysiłek fizyczny.

Akademia rowerowa

Zachęcamy by wyżej opisane szlaki, zwiedzać razem z trenerem naszej akademii. Dzięki temu można lepiej poznać okolicę, rozwijać rowerową pasję, ale przede wszystkim dowiedzieć się wielu ciekawostek na temat mijanych atrakcji. Udostępniamy mapy, zapewniamy kanapki i wodę w trakcie wycieczki. Po powrocie do Kuraszkowa możemy zorganizować ognisko, grilla lub kolację w restauracji. 

Cena akademii zależy od długości trasy i czasu trwania.

* Akademia dostępna po wcześniejszym umówieniu się

* Rowery dostępne tylko dla gości hotelowych

konie w grupie.png [422 KB]

 

Kontakt

Jesionowa 9
55-120 Kuraszków

tel. 71 310 10 24
mail recepcja@akademiakuraszkow.pl

Społecznościowe - linki

Logo restauracji San Thai